Hoşgeldiniz Sayın Ziyaretçimiz ; Üye Girişi Yeni Üyelik Sipariş Takip
Ara

Antıstax Jel

Antıstax Jel

Marka: Antıstax
Model Numarası : Jel
Adet :
Ürün Hakkında

Antistax Jel
 
Kırmızı üzüm yaprağı özütü, bacak ve damar sağlığını korumaya yardımcı olur. Antistax jel içerisinde kırmızı asma yaprağında bulunan Flaven adlı benzersiz bir özü içerir. Yağsızdır ve sürüldüğü anda serinletici etkisi yenilenme sağlar, bacaklardaki yorgunluğu ve ağrıları alır.
 
Bacak damar sağlığı Kronik Venöz Yetmezlik (KVY) ile tehdit altındadır. Kronik Venöz Yetmezlik (KVY) , yıllar içerisinde toplardamarlarda meydana gelen yapısal bozulmalara bağlı olarak kanın kalbe dönüşünün azalmasıdır. En sık olarak bacak toplardamarlarında ortaya çıkar. Genellikle rahatsızlığın son dönemileri olan varis ve bacaklarda yaraların açılması halk tarafından iyi billinmekte ve tedavi arayışı olmaktadır. Bununla birlikte; ağırlaşmış, ağrılı yorgun bacak hissi, bacaklarda kılcal damarların görünür hale gelmesi ve ödem oluşması gibi erken dönem belirtiler sıklıkla ihmal edilmektedir. 
 
Yaklaşık her iki kadından birinde ve daha az sıklıkla da erkeklerde KVY rahatsızlıkları görülmektedir. Ailede olması ve kadın olma, en önemli risk faktörleridir. Doğum kontrol hapı kullanımı, hamilelik, sürekli olarak ayakta veya oturur durumda çalışıyor olmak, yetersiz egzersiz diğer risk faktörlerinden ve rahatsızlığın şiddetlenmesine yol açan nedenlerdendir.
 
KVY, ilerleyici ve oluşan hasarların geri döndürülemediği rahatsızlıklardandır. Rahatsızlığın erken dönem belirtileri çoğunlukla yirmili yaşların ortalarında kişiler tarafından farkedilmeye başlar. Bu dönemden başlayarak alınacak önlemler rahatsızlığın ilerlemesini durdurabilmekte ve bacak sağlığı açısından önemli ölçüde rahatlama sağlanmaktadır. 
 
Cerrahi yöntemler, genellikle hasarlı toplar damarları tamamen çıkarılmasına yöneliktir. Bu nedenle son dönemde başvurulan yöntemlerdir. KVY belirtileri gösteren kişilerin daha ilk evrelerden başlayarak kompresyon çorapları (varis çorapları) kullanmaları, damar sağlığını koruyucu KVY’nin ilerlemesini durdurucu ilaç tedavileri kullanmaları, düzenli eğzersiz yapmaları önerilmektedir. 
 
Deride kılcal damarların görünür ve rahatsız edici hale gelmesi, sıklıkla, orta şiddetli dönemde artar. Devam eden tedaviye ek olarak kılcal damarların, daraltılması veya tıkanmasını sağlayan skleroterapi yöntemleri denenebilmektedir.
 
Antistax, KVY’nin hafif ve orta şiddetli dönemlerinden başlayarak kullanıldığında toplardamarların onarılmasına ve rahatsızlığın ilerlemesinin durdurulmasına yardımcı olur. Düzenli kullanımla, 2-3 hafta içerisinde, bacaklarda ağırlık, ağrı, yorgunluk, ödem ve dolaşım sorunlarında rahatlama sağlar.
 
Antıstax İçeriği:
 
Her bir tüp (100 g jel), 1,25 g kırmızı üzüm yaprağı (Vitis vinifera) sıvı özütü içerir.Yardımcı maddeler arasında etanol %96 (denatüre) ve boyar madde olarak eritrosin (E 127) ve karamel boyar madde (E 150 d) bulunmaktadır.
 
Tıbbi Özellikleri:
 
Esas bileşenleri olan, flavanoidler, kuersetin-glukuronid ve izokuersitrin, membranları stabilize ederek ve elastisiteyi artırarak, vasküler epiteli korur, ektravazasyonları azaltır, ödem oluşumunu engeller. Klinik çalışmalarda özü kırmızı olan üzüm yaprağı ekstresinin kronik venöz yetmezliği (KVY) olan hastalarda objektif ve subjektif semptomlar üzerinde etkili olduğu gösterilmiştir. 
 
Antıstax Jel Önerilen Kullanım Yerleri
 
KVY ve variköz venlerle ilişkili olarak bacaklarda ödem, bacaklarda ağırlık hissi ya da yorgunluk, basınç hissi, karıncalanma ve ağrı gibi bilinen bir kronik venöz yetmezliğe bağlanabilecek semptomların önlenmesi ve tedavisinde yardımcıdır.
 
Kullanılmaması Gereken Durumlar
 
Antistax Jel, ürünün herhangi bir bileşenine aşırı duyarlı olduğu bilinen hastalarda kullanılmamalıdır. 
 
Uyarılar / Önlemler
 
25 C'nin altında oda sıcaklığında saklayınız.
 
Yan Etkiler / İstenmeyen Etkiler
 
Bilinen bir yan etkisi yoktur.
 
İlaç Etkileşimleri ve Diğer Etkileşimler
 
Şimdiye kadar başka ilaçlar ya da besinler ile bilinen herhangi bir etkileşim bulunmamaktadır.
 
Günlük Kullanım Şekli ve Dozu
 
Sabah ve akşam – ama günde en az bir kere – Antistax Jel'i ince bir tabaka halinde sürünüz. 
 

Doz Aşımı : Herhangi bir doz aşımı ya da zehirlenme olgusu bildirilmemiştir.

Yorum ve Puanlar

Yorum yapabilmeniz için üye iseniz giriş yapınızı değilseniz lütfen üye olunuz

Giriş Yap Üye Ol

Ürünün Puanı :
Yorum Gönder
sinan gündoğdu19.6.2014 16:54:11 Bu yorum için 0 olumlu 0 olumsuz oy kullanıldı.

ilginiz için çok teşekkür ederim..

güvenilir bir site olduğunuz için ve her türlü problemde destek olduğunuz için çok teşekkür eder çalışmalarınızın devamını dilerim..saygılarımla

Bu yorumu doğru buluyor musunuz?   Onayla Reddet
Çiğdem Türkeli13.12.2010 22:05:41 Bu yorum için 1 olumlu 0 olumsuz oy kullanıldı.

Fiyat çok iyi

Bacak ağrılarım için bu ürünü zaten kullanıyordum. Bu sitedeki fiyat gerçekten çok iyi. Telefonla destekleri için Özmed Sağlık'a çok teşekkür ediyorum.

Bu yorumu doğru buluyor musunuz?   Onayla Reddet
Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 20,55 TL 20,55 TL
2 10,28 TL 20,55 TL
3 6,85 TL 20,55 TL
4 5,30 TL 21,19 TL
5 4,28 TL 21,41 TL
6 3,61 TL 21,63 TL
7 3,12 TL 21,86 TL
8 2,76 TL 22,10 TL
9 2,54 TL 22,84 TL
10 2,31 TL 23,09 TL
11 2,12 TL 23,36 TL
12 1,99 TL 23,90 TL   

Bu sitenin e ticaret alt yapısı KobiMaster tarafından yapılmaktadır.